WordPress SALT Anahtarını Otomatik Olarak Değiştirme

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, WordPress SALT anahtarı otomatik olarak değiştirmenin mümkün olup olmadığını sordu? WordPress güvenlik kimlik doğrulaması veya SALT anahtarı, giriş bilgilerinizi güvence altına alan şifrelenmiş kodlardır. WordPress güvenliğinizi geliştirmenin bir yolu, anahtarı otomatik olarak değiştirmektir. Bu yazıda, WordPress SALT key’i herhangi bir kod olmadan otomatik olarak nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

SALT Güvenlik Anahtarları nelerdir ?

WordPress’teki Salt anahtarı, giriş kimlik bilgilerinizi şifreli bir biçimde saklayan değişkenlerdir. Varsayılan olarak, WordPress oturum açma bilgilerinizi, genel bilgisayarları kullanırken özellikle doğru koşullardan taviz verilebilen çerezlerde kaydeder. Bu riski aşmanın bir yolu, güvenlik anahtarlarınızı WordPress sitenizin kök klasöründe bulunan wp-config.php dosyanızdan elle değiştirmektir. Güvenlik ve SALT anahtarı şöyle görünecek:

Web sitenizin güvenliğini artırmak için bu kodları düzenli olarak değiştirmenizi öneririz (her 3 – 6 ayda bir). Salt anahtarı WordPress.org gizli anahtar hizmetinden el ile oluşturabilirsiniz. Anahtarları manuel olarak değiştirmek zor olmasa bile, bir çekirdek dosyasını manuel olarak düzenlemek ve FTP ile yüklemek için hala vakit harcamaktadır. Durumda kodlama bilginiz yoksa veya zamanınız yoksa, bu çözüm tam size göre. WordPress’te güvenlik ve SALT anahtarı değiştirmek için otomatikleştirilmiş bir işlemi ne kadar kolay bir şekilde ayarlayabileceğinizi bir göz atalım:

WordPress SALT Anahtarı Nasıl Değiştirilir?

Yapmanız gereken ilk şey, SALT Shaker eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair kılavuzumuza bakın. Eklenti etkinleştirildiğinde, SALT anahtarı değiştirmek için bir program belirlemek üzere WordPress yöneticinizdeki Araçlar »Salt Shaker sayfasına gitmeniz gerekir.

SALT tuşlarını otomatik olarak değiştirmek için seçeneği işaretlemeniz ve ardından açılır listeden programınızı seçmeniz gerekir. Kimlik doğrulama anahtarlarını günlük, haftalık ve aylık olarak otomatik olarak değiştirebilirsiniz. Güvenlik ve SALT anahtarı manuel olarak değiştirmek isterseniz, Change Now düğmesine tıklayarak bunu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir